• ×

  Hasan ÖZYER

  Hasan Özyer 1960 yılında Fethiye’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Fethiye’de tamamlayan Özyer, Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Elektrik Mühendisliği Bölümü mezunudur.
  Hasan Özyer, memleketi Fethiye’de aile işletmesi olan manifatura- giyim ve kuyum ticarethanesinde iş hayatına başladı. Daha sonra Özyer A.Ş aile firmasını kurarak yönetim kurulu başkanlığını yürüttü. O günden bugüne turizm ve inşaat(konut) alanında bölge ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektedir.
  21. ve 22.  Dönem Muğla milletvekilliği ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üyeliği, Çevre komisyonu üyeliği yapmıştır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  Nihat Öztürk

  1973 İSTANBUL BEYKOZ DOĞUMLU. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ELEKTRONİK BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİKTEN SONRA BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT FAKÜLTESİNDE OKUDU. 1990 -94 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNDE ÖĞRENCİLİK YILLARINDA MİLLİ GENÇLİK VAKFI TEKNİK BİLİMLER FAKÜLTE SORUMLULUĞU VE AVCILAR KAMPÜS SORUMLULUĞU GÖREVLERİNDE BULUNDU.

  1991 YILINDA BİR FUAR NEDENİYLE GELDİĞİ MUĞLA İLİ MARMARİS İLÇESİNE 1993 YILINDA YERLEŞTİ. 2001 YILINDA ADALET VE KALKINMA PARTİSİ MARMARİS KURUCU YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLARAK GÖREVE BAŞLADI. 2004 YILINDA İL YÖNETİMİNE GEÇTİ. 2 DÖNEM İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI, 28 MART 2004 VE 22 TEMMUZ 2007 YILLARINDA YAPILAN SEÇİMLERDE İL SKM BAŞKANLIĞI İLE 1 DÖNEM İL BAŞKAN VEKİLLİĞİ GÖREVİNDE BULUNDU.

  2011 YILINDA YAPILAN GENEL SEÇİMLERDE MEVCUT İL BAŞKANININ İSTİFASI ÜZERİNE MUĞLA İL BAŞKANI OLARAK ATANDI.
  HALEN ADALET VE KALKINMA PARTİSİ MUĞLA İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEDİR.

  EVLİ 1 KIZ ÇOCUK BABASI.